0. a - LOKALE B | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | DAN | IDR hal | MAT | MOT | REL |
9.00 - 9.45 | DAN | IDR hal | DAN | MOT | DAN |
10.00 - 10.45 | MAT | MAT | DAN | DAN | MAT |
10.45 - 11.30 | MAT | DAN | KOR mus | DAN | DAN |
11.55 - 12.40 | BIL bil | MOT | KOR mus | GRØN | LEG OG LÆR |
Lærere i 0. a:
Ann-Kirstine Rise - Kor
Anna Østergaard Petersen - Leg og lær
Heidi Smedegaard Laustsen - Grøn lektion
Linette Lyngberg - Idræt
Maj-Lis Hoffer Henriksen - Kor
Mette Fisker - Dansk, religion, motorik, billedkunst, grøn lektion - klasselærer
Mikkel Ladefoged Assmann - Matematik, idræt
Rikke Hansen - Leg og lær
0. b - LOKALE A | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | BIL bil | IDR hal | DAN | MOT | REL |
9.00 - 9.45 | MAT | IDR hal | DAN | MOT | MAT |
10.00 - 10.45 | DAN | MAT | MAT | DAN | DAN |
10.45 - 11.30 | DAN | MAT | KOR mus | DAN | DAN |
11.55 - 12.40 | MOT | DAN | KOR mus | GRØN | LEG OG LÆR |
Lærere i 0. b:
Ann-Kirstine Rise - Kor
Anna Østergaard Petersen - Leg og lær
Heidi Smedegaard Laustsen - Matematik, billedkunst, grøn lektion
Linette Lyngberg - Dansk, religion, motorik, idræt - klasselærer
Maj-Lis Hoffer Henriksen - Kor
Mette Fisker - Grøn lektion
Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt
Rikke Hansen - Leg og lær
1. a - LOKALE D | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | DAN | MUS mus | DAN | DAN | DAN |
9.00 - 9.45 | BIL bil | MUS mus | DAN | DAN | ENG |
10.00 - 10.45 | BIL bil | DAN | MAT | IDR hal | MAT |
10.45 - 11.30 | DAN | DAN | REL | IDR hal | MAT |
11.55 - 12.40 | DAN | MAT | KOR sal | GRØN | DAN |
Lærere i 1. a:
Ann-Kirstine Rise - Musik
Anna Østergaard Petersen - Billedkunst, grøn lektion
Benjamin Lybech - Matematik, religion, idræt
Christina Stensballe - Idræt
Linette Lyngberg - Engelsk
Pia Nørregaard Kristensen - Dansk - klasselærer
Sille Guldbæk Thomsen - Idræt
1. b - LOKALE C | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | MAT | MUS mus | DAN | DAN | DAN |
9.00 - 9.45 | BIL bil | MUS mus | DAN | DAN | DAN |
10.00 - 10.45 | BIL bil | DAN | MAT | IDR hal | MAT |
10.45 - 11.30 | DAN | DAN | ENG | IDR hal | MAT |
11.55 - 12.40 | REL | MAT | KOR sal | GRØN d | DAN |
Lærere i 1. b:
Anna Østergaard Petersen - Grøn lektion
Benjamin Lybech - Religion, idræt
Christina Stensballe - Idræt
Helle Danmark Andersen - Dansk, billedkunst - klasselærer
Linette Lyngberg - Engelsk
Pia Nørregaard Kristensen - Matematik
Sille Guldbæk Thomsen - Idræt
2. a - LOKALE F | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | IDR hal | DAN | DAN | DAN | ENG |
9.00 - 9.45 | IDR hal | DAN | DAN | DAN | MAT |
10.00 - 10.45 | MAT | BIL bil | MUS mus | MAT | MUS mus |
10.45 - 11.30 | DAN | BIL bil | MAT | MAT | DAN |
11.55 - 12.40 | DAN | REL | KOR sal | GRØN | DAN |
Lærere i 2. a:
Christina Mose Larsen - Dansk, religion, billedkunst, grøn lektion - klasselærer
Christina Stensballe - Idræt
Lasse Borgquist - Musik
Mikkel Ladefoged Assmann - Engelsk
Pia Nørregaard Kristensen - Matematik
Sille Guldbæk Thomsen - Idræt
2. b - LOKALE E | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | IDR hal | BIL bil | DAN | ENG | DAN |
9.00 - 9.45 | IDR hal | BIL bil | DAN | MAT | DAN |
10.00 - 10.45 | DAN | DAN | DAN | DAN | REL |
10.45 - 11.30 | DAN | MAT | MAT | DAN | MUS mus |
11.55 - 12.40 | MAT | MUS mus | KOR sal | GRØN | MAT |
Lærere i 2. b:
Christina Mose Larsen - Idræt, grøn lektion
Christina Stensballe - Religion, billedkunst, idræt
Helle Bruun - Matematik
Helle Hansen - Dansk, engelsk - klasselærer
Lasse Borgquist - Musik
Mikkel Ladefoged Assmann - Matematik
Sille Guldbæk Thomsen - Religion, billedkunst, idræt
3. a - LOKALE V1 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | IDR hal | DAN | MAT | BIL bil | ENG |
9.00 - 9.45 | IDR hal | DAN | MUS mus | BIL bil | HIS |
10.00 - 10.45 | N/T n/t | ENG | DAN | DAN | DAN |
10.45 - 11.30 | N/T n/t | MAT | DAN | DAN | DAN |
11.55 - 12.40 | MAT | DAN | KOR sal | MAT | REL |
12.40 - 13.25 | DAN | MUS mus | MAT |
Lærere i 3. a:
Christina Stensballe - Billedkunst
Helle Bruun - Natur/teknologi
Helle Danmark Andersen - Dansk
Lasse Borgquist - Matematik, engelsk, historie, religion, musik - klasselærer
Mikkel Ladefoged Assmann - Idræt
Sille Guldbæk Thomsen - Billedkunst
4. a - LOKALE N4 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | HÅN hånd | N/T n/t | BIL bil | MUS mus | DAN |
9.00 - 9.45 | HÅN hånd | N/T n/t | BIL bil | MUS mus | ENG |
10.00 - 10.45 | MAT | DAN | DAN | DAN | IDR hal |
10.45 - 11.30 | DAN | MAT | DAN | DAN | IDR hal |
11.55 - 12.40 | DAN | REL | MAT | HIS | MAT |
12.40 - 13.25 | ENG | SVØ svø | KOR sal JuK |
MAT | |
13.30 - 14.15 | ENG |
Lærere i 4. a:
Ann Wilquin - Dansk, engelsk, religion - klasselærer
Benjamin Lybech - Historie
Christina Stensballe - JuniorKlub
Heidi Smedegaard Laustsen - Natur/teknologi, billedkunst
Helle Hansen - Idræt
Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
Jess Østergaard - Matematik
Katrine Nørgaard Jensen - Svømning
Lasse Borgquist - Musik
Lasse Lind - Idræt, svømning
Mikkel Ladefoged Assmann - JuniorKlub
Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub
4. b - LOKALE N3 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | DAN | DAN | MAT | MAT | N/T n/t |
9.00 - 9.45 | DAN | ENG | HÅN hånd | ENG | N/T n/t |
10.00 - 10.45 | MUS mus | HIS | HÅN hånd | BIL bil | IDR hal |
10.45 - 11.30 | MUS mus | MAT | DAN | BIL bil | IDR hal |
11.55 - 12.40 | MAT | REL | DAN | DAN | ENG |
12.40 - 13.25 | SVØ svø | KOR sal JuK |
DAN | DAN | |
13.30 - 14.15 | MAT |
Lærere i 4. b:
Christina Stensballe - JuniorKlub
Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
Helle Bruun - Matematik, historie, natur/teknologi
Helle Hansen - Dansk, engelsk, religion, idræt - klasselærer
Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
Katrine Nørgaard Jensen - Svømning
Mikkel Ladefoged Assmann - JuniorKlub
Mikkel Pedersen - Historie, musik
Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub
5. a - LOKALE N2 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | DAN | DAN | IDR hal | REL | MAT |
9.00 - 9.45 | DAN | DAN | IDR hal | TYS | DAN |
10.00 - 10.45 | ENG | HÅND/ SLØJD | TYS | DAN | DAN |
10.45 - 11.30 | MAT | ENG | DAN | N/T n/t | |
11.55 - 12.40 | MAT | MAT | HIS | MAT | N/T n/t |
12.40 - 13.25 | MUS mus | BIL bil | KOR sal JuK |
MAT | SVØ svø |
13.30 - 14.15 | MUS mus | BIL bil |
Lærere i 5. a:
Andreas Hvid - Idræt
Anna Østergaard Petersen - Idræt
Christina Stensballe - Sløjd, JuniorKlub
Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
Jess Østergaard - Matematik, svømning
Lasse Borgquist - Engelsk, musik
Mikkel Ladefoged Assmann - JuniorKlub
Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub
Stine Højgaard Haslund - Dansk, tysk, historie, natur/teknologi, religion, svømning - klasselærer
Susanne Mohr Christensen - Billedkunst
5. b - LOKALE N1 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | ENG | DAN | IDR hal | MAT | HIS |
9.00 - 9.45 | DAN | DAN | IDR hal | MAT | TYS |
10.00 - 10.45 | DAN | HÅND/ SLØJD | DAN | MUS mus | MAT |
10.45 - 11.30 | REL | N/T n/t | MUS mus | DAN | |
11.55 - 12.40 | MAT | MAT | DAN | DAN | DAN |
12.40 - 13.25 | BIL bil | TYS | KOR sal JuK |
ENG | SVØ svø |
13.30 - 14.15 | BIL bil | ENG |
Lærere i 5. b:
Andreas Hvid - Idræt
Anna Østergaard Petersen - Idræt
Christina Stensballe - Sløjd, JuniorKlub
Heidi Smedegaard Laustsen - Matematik, historie, natur/teknologi, religion, billedkunst
Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
Jess Østergaard - Svømning
Line Fredslund Andersen - Dansk, engelsk, tysk - klasselærer
Mikkel Ladefoged Assmann - JuniorKlub
Mikkel Pedersen - Musik
Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub
Stine Højgaard Haslund - Svømning
6. a - LOKALE N8 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | MAT | DAN | REL | IDR hal | SLØJD |
9.00 - 9.45 | ENG | DAN | TYS | IDR hal | SLØJD |
10.00 - 10.45 | MAD mad | MAT | ENG | MAT | DAN |
10.45 - 11.30 | MAD mad | HIS | DAN | MAT | MAT |
11.55 - 12.40 | MAD mad | HIS | DAN | ENG | TYS |
12.40 - 13.25 | DAN | BIO n/t | KOR sal JuK |
DAN | GEO |
13.30 - 14.15 | BIO n/t | DAN | GEO |
Lærere i 6. a:
Aksel Bekker Michelsen - Geografi
Anna Østergaard Petersen - Matematik, Idræt - klasselærer
Benjamin Lybech - Biologi
Carina Ejstrup Overgaard - Historie
Christina Stensballe - Sløjd, JuniorKlub
Kasper Gyldenløve - Tysk, idræt
Linette Lyngberg - Engelsk
Mette Fisker - Dansk, religion - klasselærer
Mikkel Ladefoged Assmann - JuniorKlub
Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub
Stine Højgaard Haslund - Madkundskab
6. b - LOKALE N9 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | REL | DAN | ENG | IDR hal | HIS |
9.00 - 9.45 | TYS | DAN | DAN | IDR hal | HIS |
10.00 - 10.45 | MAT | BIO n/t | MAD mad | DAN | TYS |
10.45 - 11.30 | SLØJD | BIO n/t | MAD mad | DAN | DAN |
11.55 - 12.40 | SLØJD | MAT | MAD mad | MAT | DAN |
12.40 - 13.25 | DAN | GEO | KOR sal JuK |
ENG | MAT |
13.30 - 14.15 | ENG | GEO | MAT |
Lærere i 6. b:
Aksel Bekker Michelsen - Biologi
Anna Østergaard Petersen - Idræt
Ann Wilquin - Engelsk, tysk
Christina Stensballe - Sløjd, JuniorKlub
Dan Skov Andersen - Matematik, geografi
Helle Bruun - Dansk, madkundskab - klasselærer
Kasper Gyldenløve - Idræt
Lasse Lind - Historie, religion
Mikkel Ladefoged Assmann - JuniorKlub
Sille Guldbæk Thomsen - JuniorKlub
7. a - LOKALE N5 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | MAT | GEO geo | BIO bio | MAT | F/K fys |
9.00 - 9.45 | MAT | GEO geo | BIO bio | DAN | F/K fys |
10.00 - 10.45 | ENG | IDR 2 hal VALG 1 |
MAT | DAN | ENG |
10.45 - 11.30 | TYS | DAN | TYS | MAT | |
11.55 - 12.40 | HIS | TYS | DAN | ENG | DAN |
12.40 - 13.25 | HIS | DAN | KONF | IDR 1 hal VALG 2 |
|
13.30 - 14.15 | MAT | HIS |
Lærere i 7. a:
Ann-Kirstine Rise - Engelsk
Benjamin Lybech - Biologi
Carina Ejstrup Overgaard - Dansk, historie - klasselærer
Dan Skov Andersen - Matematik, fysik/kemi, geografi
Kasper Gyldenløve - Tysk
Lasse Lind - Idræt
Linette Lyngberg - Idræt
Obligatoriske valgfag:
Christina Stensballe - Håndværk & design
Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
Line Fredslund Andersen - Madkundskab
Mikkel Pedersen - Musik
7. b - LOKALE N6 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | ENG | HIS | F/K fys | DAN | BIO bio |
9.00 - 9.45 | GEO geo | HIS | F/K fys | DAN | BIO bio |
10.00 - 10.45 | GEO geo | IDR 2 hal VALG 1 |
DAN | MAT | DAN |
10.45 - 11.30 | MAT | DAN | MAT | TYS | |
11.55 - 12.40 | TYS | MAT | ENG | TYS | MAT |
12.40 - 13.25 | DAN | DAN | KONF | IDR 1 hal VALG 2 |
|
13.30 - 14.15 | DAN | ENG |
Lærere i 7. b:
Andreas Hvid - Matematik, geografi
Benjamin Lybech - Biologi
Jess Østergaard - Fysik/kemi
Kasper Gyldenløve - Tysk
Lasse Lind - Idræt
Linette Lyngberg - Engelsk, idræt
Mikkel Pedersen - Dansk, historie - klasselærer
Obligatoriske valgfag:
Christina Stensballe - Håndværk & design
Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
Line Fredslund Andersen - Madkundskab
Mikkel Pedersen - Musik
7. c - LOKALE N7 | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | MAT | DAN | TYS | DAN | DAN |
9.00 - 9.45 | MAT | DAN | ENG | DAN | DAN |
10.00 - 10.45 | DAN | IDR 2 hal VALG 1 |
F/K fys | BIO bio | ENG |
10.45 - 11.30 | DAN | F/K fys | BIO bio | TYS | |
11.55 - 12.40 | ENG | MAT | MAT | TYSK | MAT |
12.40 - 13.25 | GEO geo | HIS | KONF | IDR 1 hal VALG 2 |
|
13.30 - 14.15 | GEO geo | HIS |
Lærere i 7. c:
Andreas Hvid - Historie
Benjamin Lybech - Geografi
Bjørg Sørensen - Matematik
Carina Ejstrup Overgaard - Dansk, historie
Jess Østergaard - Fysik/kemi, biologi
Katrine Nørgaard Jensen - Dansk, tysk - klasselærer
Lasse Lind - Idræt
Line Fredslund Andersen - Engelsk
Linette Lyngberg - Idræt
Obligatoriske valgfag:
Christina Stensballe - Håndværk & design
Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
Line Fredslund Andersen - Madkundskab
Mikkel Pedersen - Musik
8. a - lokale I | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | ENG | SAM | MAT | ENG | DAN |
9.00 - 9.45 | TYS | SAM | MAT | MAT | DAN |
10.00 - 10.45 | DAN | MAT | DAN | F/K fys | MAT |
10.45 - 11.30 | GEO geo | DAN | DAN | F/K fys | ENG |
11.55 - 12.40 | GEO geo | REL | TYS | HIS | BIO bio |
12.40 - 13.25 | IDR 2 VALG 1 |
VALG | IDR 1 hal VALG 2 |
HIS | BIO bio |
13.30 - 14.15 | DAN | TYS |
Lærere i 8. a:
Aksel Bekker Michelsen - Religion
Ann Wilquin - Engelsk
Benjamin Lybech - Biologi
Dan Skov Andersen - Matematik, fysik/kemi, geografi
Kasper Gyldenløve - Dansk, idræt - klasselærer
Pia Nørregaard Kristensen - Tysk, historie, samfundsfag
Stine Højgaard Haslund - Idræt
Obligatoriske valgfag:
Christina Stensballe - Håndværk & design
Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
Helle Bruun - Madkundskab onsdag
Line Fredslund Andersen - Madkundskab mandag
8. b - lokale Z | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | HIS | MAT | MAT | F/K fys | DAN |
9.00 - 9.45 | HIS | TYS | MAT | F/K fys | DAN |
10.00 - 10.45 | MAT | SAM | BIO bio | GEO geo | MAT |
10.45 - 11.30 | ENG | SAM | BIO bio | ENG | GEO geo |
11.55 - 12.40 | DAN | DAN | DAN | TYS | REL |
12.40 - 13.25 | IDR 2 hal VALG 1 |
VALG | IDR 1 hal VALG 2 |
DAN | TYSK |
13.30 - 14.15 | DAN | ENG |
Lærere i 8. b:
Aksel Bekker Michelsen - Religion
Andreas Hvid - Samfundsfag
Ann Wilquin - Tysk
Bjørg Sørensen - Matematik, biologi, geografi - klasselærer
Kasper Gyldenløve - Idræt
Lasse Borgquist - Engelsk, historie
Mikkel Pedersen - Dansk
Stine Højgaard Haslund - Idræt
Obligatoriske valgfag:
Christina Stensballe - Håndværk & design
Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
Helle Bruun - Madkundskab onsdag
Line Fredslund Andersen - Madkundskab mandag
8. c - LOKALE G | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | F/K fys | DAN | DAN | BIO bio | SAM |
9.00 - 9.45 | F/K fys | HIS | TYS | BIO bio | SAM |
10.00 - 10.45 | DAN | HIS | MAT | REL | DAN |
10.45 - 11.30 | DAN | TYS | MAT | MAT | DAN |
11.55 - 12.40 | MAT | ENG | ENG | DAN | TYS |
12.40 - 13.25 | IDR 2 sal VALG 1 |
VALG | IDR 1 sal VALG 2 |
GEO geo | MAT |
13.30 - 14.15 | GEO geo | ENG |
Lærere i 8. c:
Ann Wilquin - Tysk
Benjaming Lybech - Geografi
Carina Ejstrup Overgaard - Dansk, historie, samfundsfag
Jess Østergaard - Fysik/kemi, biologi
Kasper Gyldenløve - Idræt
Lasse Lind - Matematik, engelsk, religion - klasselærer
Stine Højgaard Haslund - Idræt
Obligatoriske valgfag:
Christina Stensballe - Håndværk & design
Heidi Smedegaard Laustsen - Billedkunst
Helle Bruun - Madkundskab onsdag
Line Fredslund Andersen - Madkundskab mandag
9. x - LOKALE X | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | DAN | MAT | DAN | REL | ENG |
9.00 - 9.45 | DAN | MAT | MAT | REL | DAN |
10.00 - 10.45 | IDR hal | HIS | SAM | DAN | TYS |
10.45 - 11.30 | IDR hal | HIS | SAM | DAN | F/K fys |
11.55 - 12.40 | ENG | DAN | TYS | MAT | MAT |
12.40 - 13.25 | F/K fys | VALG | BIO bio | tys | GEO geo |
13.30 - 14.15 | F/K fyk | BIO bio | ENG | GEO geo |
Lærere i 9. x:
Andreas Hvid - Samfundsfag
Ann-Kirstine Rise - Dansk, engelsk - klasselærer
Benjamin Lybech - Historie, religion
Bjørg Sørensen - Biologi, geografi
Jess Østergaard - Fysik/kemi
Kasper Gyldenløve - Tysk
Lasse Lind - Matematik, idræt
Mette Fisker - Idræt
9. y - LOKALE Y | Mandag | Tirsdag | Onsdag | Torsdag | Fredag |
8.15 - 9.00 | MAT | MAT | ENG | HIS | GEO geo |
9.00 - 9.45 | ENG | BIO bio | TYS | HIS | GEO geo |
10.00 - 10.45 | IDR hal | BIO bio | DAN | TYS | REL |
10.45 - 11.30 | IDR hal | DAN | DAN | DAN | REL |
11.55 - 12.40 | TYS | DAN | MAT | ENG | F/K fys |
12.40 - 13.25 | DAN | VALG | SAM | F/K fys | MAT |
13.30 - 14.15 | DAN | SAM | F/K fys | MAT |
Lærere i 9. y:
Andreas Hvid - Matematik, historie, samfundsfag, religion - klasselærer
Bjørg Sørensen - Biologi, geografi
Dan Skov Andersen - Fysik/kemi
Katrine Nørgaard Jensen - Dansk, tysk
Lasse Lind - Idræt
Mette Fisker - Idræt
Mikkel Pedersen - Engelsk