• Faglighed & fordybelse
  • Glade børn lærer mest
  • Udvikling i udlandet
Lærere og SFO-medarbejdere på Solhverv

Lærerne kan kontaktes via Skoleintra.

 

  • AB - Ani​ta Borup

     

    Klasselærer 0.B og 3.B.

    Dansk, engelsk, religion, billedkunst.

    Valgfag: Lektiecafé.

  • AK - Ann-Kirstine Rise
     

    Klasselærer 7.A.

    Dansk, engelsk, musik, sprog og motorik.

    Valgfag: Kor.

  • AP - Anna Østergaard Petersen
     

    Idræt.

    SFO.

  • AW - Ann Wilquin
     

    Klasselærer 8.B.

    Dansk, engelsk, tysk,
    madkundskab.

  • BL - Benjamin Lybech
     

    Matematik, biologi, geografi,
    historie, idræt.

    Valgfag: Debat, diskussion og demokrati.

  • BP - Birgit Frost Paulsen
     

    Klasselærer 7.B og 10.A.

    Dansk, engelsk.

    Skolevejleder. Se mere her.

  • CE - Carina Ejstrup Overgaard
     

    Klasselærer 8.A.

    Dansk, religion, historie, samfundsfag.

  • CM - Christina Mose Larsen
     

    Klasselærer 1.A.

    Dansk, billedkunst.

    SFO.

  • CP - Charlotte Poulsen
     

    Håndarbejde, grøn lektion.

    SFO.

  • DS - Dan Skov Andersen
     

    Matematik, fysik/kemi, geografi.

    Valgfag: Lektiecafé.

  • ET - Egon Damsgaard Thomsen
     

    Matematik.

    Viceskoleleder.

  • HB - Helle Bruun
     

    Klasselærer 4.B.

    Dansk, matematik, geografi, biologi,
    religion, madkundskab.

    Juniorklub.

    Valgfag: Madkundskab.

  • HD - Helle Danmark Andersen
     

    Klasselærer 0.A og 2.A.

    Dansk, billedkunst.

  • HH - Helle Hansen


    Matematik, engelsk, religion,
    idræt, grøn lektion.

    Juniorklub.

  • HL - Heidi Smedegaard Laustsen
     

    Klasselærer 6.B.

    Matematik, biologi, geografi, religion.

    Valgfag: Billedkunst.

  • HW - Helle Wormslev
     

    Klasselærer 6.A.

    Dansk, engelsk, historie, musik,
    sprog og motorik.

  • JA - Jeanette Lykke Andersen
     

    Billedkunst, grøn lektion.

    SFO.

  • JS - Jens Hahn Sigurðson
     

    Sløjd.

    Valgfag: Materielt design,
    programmering med Arduino.

    IT-ansvarlig.

  • JØ - Jess Østergaard
     

    Matematik, fysik/kemi, biologi,
    svømning.

    Valgfag: Adventure.

  • KA - Kari Lykke Brøndum
     

    Klasselærer 1.B og 3.A.

    Dansk, religion, billedkunst.

    SFO-leder.

  • KG - Kasper Gyldenløve
     

    Dansk, tysk, geografi, idræt.

    Valgfag: Adventure, idræt.

  • KJ - Katrine Nørgaard Jensen
     

    Klasselærer 5.A.

    På barsel.

  • LE - Lone Elmer
     

    Matematik, engelsk, historie.

  • LG - Lars Gundersborg Lauridsen
     

    Matematik, geografi, fysik/kemi,
    svømning.

    Elevcoach. Se mere her.

  • LL - Linette Lyngberg
     

    Klasselærer 4.A.

    Dansk, engelsk, religion, historie,
    idræt, svømning.

    Juniorklub.

  • MF - Mette Kjærsgaard Fisker
     

    Klasselærer 5.B.

    Dansk, religion, historie/samfundsfag,
    idræt, billedkunst.

  • MP - Mikkel Pedersen
     

    Klasselærer 9.A.

    Dansk, engelsk, biologi, geografi,
    historie, samfundsfag, musik.

    Valgfag: Skoleband.

  • PN - Pia Nørregaard Kristensen
     

    Klasselærer 2.B.

    Dansk, matematik, historie,
    samfundsfag.

  • PS - Peter Stensballe
     

    Valgfag: Motorlære.

    Pedel.

  • SH - Stine Skinnerup Højgaard
     

    Klasselærer 5.A.

    Dansk, tysk, idræt, biologi,
    geografi, religion, svømning.

    (Barselsvikar for Katrine).

  • TH - Thomas Hyldgaard
     

    Klasselærer 9.B.

    Dansk, matematik, idræt,
    historie, samfundsfag,
    obligatorisk lektiecafé.

    Valgfag: Adventure.

  • TT - Tage Thulstrup
     

    Musik, sløjd, grøn lektion.

    SFO.

  • FP - Flemming Petersen
     

    Støttelærer i matematik.

  • ST - Sille Thomsen


    Støttelærer 0.-3. klasse

Vikarer

JK - Julie Korsgaard

KM - Karoline Marie Sørensen

RA - Ronja Lang Andersen