• Faglighed & fordybelse
  • Glade børn lærer mest
  • Udvikling i udlandet
  • 20-09-2018
    7. b - Lommefilm
  • 20-09-2018
    0. a - Forældremøde - 16.30 - 18
  • 25-09-2018
    0. - 3. klasse - Hobro Biograf
  • 28-09-2018
    10. klasse - Teater
  • 28-09-2018
    By Night i Hobro 17.30 - 21
  • 01-10-2018
    10. klasse - Terminsprøve FP10 engelsk
  • 02-10-2018
    9. & 10. klasse - Terminsprøve FP9 & FP10 dansk
  • 02-10-2018
    Omfotografering 8.30 - 9.15
  • 03-10-2018
    9. & 10. klasse - Terminsprøve FP9 & FP10 matematik
  • 03-10-2018
    8. klasse - Skills Survival Tradium
  • 04-10-2018
    9. & 10. klasse - Terminsprøve FP9 & FP10 tysk
  • 12-10-2018
    TRIM dag
  • 23-10-2018
    8. b - Skole-hjem samtaler - 14.40 - 17
  • 25-10-2018
    Generalforsamling
  • 29-10-2018
    10. klasse - Studietur London
  • 30-10-2018
    10. klasse - Studietur London
  • 30-10-2018
    8. b - Skole-hjem samtaler - 14.20 - 17
  • 31-10-2018
    10. klasse - Studietur London
  • 01-11-2018
    10. klasse - Studietur London
  • 02-11-2018
    10. klasse - Studietur London
  • 03-11-2018
    0. - 3. klasse - Åbent Hus 10 - 12
  • 06-11-2018
    4. klasse - Skørping Bio - Jeg er William
  • 09-11-2018
    8., 9. & 10. klasse - Terminskarakterer
  • 14-11-2018
    4. b - Skole-hjem samtaler - 16 - 18
  • 15-11-2018
    4. b - Skole-hjem samtaler - 14.30 - 17
  • 19-11-2018
    9. klasse - Praktik | 10. klasse - Brobygning
  • 20-11-2018
    9. klasse - Praktik | 10. klasse - Brobygning
  • 21-11-2018
    9. klasse - Praktik | 10. klasse - Brobygning
  • 22-11-2018
    9. klasse - Praktik | 10. klasse - Brobygning
  • 23-11-2018
    9. klasse - Praktik | 10. klasse - Brobygning
  • 23-11-2018
    0. & 1. klasse - Bedsteforældredag med klasselærerne
  • 23-11-2018
    0. - 2. klasse - Julefest 15.30 - 18
  • 23-11-2018
    3. - 5. klasse - Julefest 17.30 - 20
  • 19-12-2018
    4. klasse - Julekoncert i Hobro
  • 20-12-2018
    Sidste skoledag før juleferien!
  • 20-12-2018
    7. klasse - Terminskarakterer
  • 07-01-2019
    10. klasse - OSO
  • 08-01-2019
    10. klasse - OSO
  • 09-01-2019
    10. klasse - OSO
  • 10-01-2019
    10. klasse - OSO
  • 11-01-2019
    10. klasse - OSO
  • 14-01-2019
    8. & 10. klasse - Skitur | 9. klasse - Projektuge
  • 15-01-2019
    8. & 10. klasse - Skitur | 9. klasse - Projektuge
  • 16-01-2019
    8. & 10. klasse - Skitur | 9. klasse - Projektuge
  • 17-01-2019
    8. & 10. klasse - Skitur | 9. klasse - Projektuge
  • 18-01-2019
    8. & 10. klasse - Skitur | 9. klasse - Projektuge
  • 21-01-2019
    9. klasse - Projektuge - fremlæggelse
  • 22-01-2019
    9. klasse - Projektuge - fremlæggelse
  • 29-01-2019
    10. klasse - Terminsprøve FP10 tysk
  • 30-01-2019
    9. & 10. klasse - Terminsprøve FP9 & FP10 dansk
  • 30-01-2019
    2. & 3. klasse - Teatertur
  • 31-01-2019
    9. & 10. klasse - Terminsprøve FP9 & FP10 matematik
  • 01-02-2019
    9. & 10. klasse - Terminsprøve FP9 & FP10 engelsk
  • 04-02-2019
    0. & 1. klasse - Teatertur
  • 08-02-2019
    0. - 4. klasse - Skakdag
  • 21-02-2019
    Mini-SFO - Forældremøde
  • 22-02-2019
    9. & 10. klasse - Terminskarakterer
  • 06-03-2019
    Gospel arrangement for 7. kl. og præster efter skoletid
  • 15-03-2019
    7. & 8. klasse - Terminskarakterer
  • 19-03-2019
    Musical for børnehaver
  • 21-03-2019
    Musical PREMIERE
  • 01-04-2019
    Mini-SFO starter
  • 05-04-2019
    7. - 10. klasse - Fest i Aula
  • 26-04-2019
    9. & 10. klasse - Årskarakterer
  • 06-05-2019
    9. klasse - FP9 Dansk, skriftlig fremstilling - 9.00 - 12.30
  • 06-05-2019
    10. klasse - FP10 Dansk, skriftlig fremstilling - 13.30 - 17.30
  • 07-05-2019
    9. klasse - FP9 Matematik uden hjælpemidler - 9.00 - 10.00
  • 07-05-2019
    9. klasse - FP9 Matematik med hjælpemidler - 10.00 - 13.00
  • 07-05-2019
    10. klasse - FP10 Matematik - 14.00 - 18.00
  • 08-05-2019
    9. klasse - FP9 Dansk, retskrivning - 9.00 - 10.00
  • 08-05-2019
    9. klasse - FP9 Dansk, læsning - 10.00 - 10.30
  • 08-05-2019
    10. klasse - FP10 Tysk - 12.00 - 15.00
  • 09-05-2019
    9. klasse - FP9 Engelsk (hvis udtrukket) - 9.00 - 12.00
  • 09-05-2019
    10. klasse - FP10 Engelsk - 13.00 - 16.00
  • 10-05-2019
    9. klasse - FP9 Tysk (hvis udtrukket) - 9.00 - 12.00
  • 13-05-2019
    7. klasse - Naturfagsprojekt
  • 14-05-2019
    7. klasse - Naturfagsprojekt
  • 14-05-2019
    9. klasse - Biologi, geografi eller fysik/kemi (hvis udtrukket)
  • 15-05-2019
    7. klasse - Naturfagsprojekt
  • 16-05-2019
    7. klasse - Naturfagsprojekt
  • 17-05-2019
    Konfirmation i Vebbestrup Kirke
  • 19-05-2019
    Konfirmation i Vebbestrup Kirke
  • 31-05-2019
    SFO - lukkedag
  • 13-06-2019
    8. klasse - Årsprøve - Dansk, skriftlig fremstilling
  • 14-06-2019
    8. klasse - Årsprøve - Matematik, skriftlig
  • 17-06-2019
    7. klasse - Årsprøve - Dansk, skriftlig fremstilling
  • 18-06-2019
    7. klasse - Årsprøve - Matematik, skriftlig
  • 24-06-2019
    8. klasse - Synopsedag
  • 25-06-2019
    8. klasse - Synopseprøve i dansk
  • 26-06-2019
    6., 7. & 8. klasse - Årskarakterer
  • 27-06-2019
    Klasselærerdag
  • 28-06-2019
    Sidste skoledag!