• Faglighed & fordybelse
  • Glade børn lærer mest
  • Udvikling i udlandet
0. a - klasselokale: B
0. a - LOKALE B Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 SPMO DAN DAN SPMO MAT
9.00 - 9.45 DAN DAN SPMO MAT DAN
10.00 - 10.45 MUS mus DAN MAT DAN IDR hal
10.45 - 11.30 MUS b MAT DAN DAN IDR hal
11.55 - 12.40 MAT BIL bil   REL GRØN


  Lærere i 0. a:
  Anna Østergaard Petersen - Matematik
  Charlotte Poulsen - Grøn lektion
  Helle Storgaard Wormslev - Sprog & motorik, musik
  Inger Margrethe Yde Sørensen (Nutte) - Grøn lektion
  Jeanette Lykke Andersen - Billedkunst, grøn lektion  
  Linette Lyngberg - Dansk, religion, idræt - klasselærer
  Tage Thulstrup - Grøn lektion

0. b - klasselokale: A
0. b - LOKALE A Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 BIL bil MUS mus REL DAN DAN
9.00 - 9.45 MAT MUS a MAT SPMO MAT
10.00 - 10.45 DAN DAN SPMO DAN IDR hal
10.45 - 11.30 DAN DAN DAN DAN IDR hal
11.55 - 12.40 SPMO MAT   MAT GRØN


  Lærere i 0. b:
  Charlotte Poulsen - Grøn lektion
  Helle Bruun - Matematik
  Helle Hansen - Dansk, idræt - klasselærer
  Helle Storgaard Wormslev - Religion, sprog & motorik, musik
  Inger Margrethe Yde Sørensen (Nutte) - Grøn lektion
  Jeanette Lykke Andersen - Billedkunst, grøn lektion
  Tage Thulstrup - Grøn lektion

1. a. - klasselokale: D
1. a - LOKALE D Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 MUS mus IDR hal DAN MAT MAT
9.00 - 9.45 MUS mus IDR hal MAT DAN DAN
10.00 - 10.45 DAN DAN BIL bil DAN DAN
10.45 - 11.30 DAN DAN BIL bil DAN ENG
11.55 - 12.40 MAT MAT KOR mus REL GRØN


  Lærere i 1. a:
  Anita Borup - Engelsk
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Anna Østergaard Petersen - Idræt
  Charlotte Poulsen - Grøn lektion
  Helle Danmark - Dansk, billedkunst - klasselærer
  Inger Margrethe Yde Sørensen (Nutte) - Grøn lektion
  Jeanette Lykke Andersen - Grøn lektion
  Pia Nørregaard Kristensen - Matematik
  Sille Guldbæk Thomsen - Religion
  Tage Thulstrup - Grøn lektion

1. b - klasselokale: C
1. b - LOKALE  C Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 ENG IDR hal DAN DAN MAT
9.00 - 9.45 REL IDR hal DAN DAN DAN
10.00 - 10.45 DAN DAN DAN MUS mus BIL bil
10.45 - 11.30 MAT DAN MAT MUS mus BIL bil
11.55 - 12.40 DAN MAT KOR mus MAT GRØN


  Lærere i 1. b:
  Anita Borup - Dansk, engelsk - klasselærer
  Ann-Kirstine Rise - Musik, kor
  Charlotte Poulsen - Grøn lektion
  Heidi Smedegaard Laustsen - Matematik, religion, billedkunst
  Inger Margrethe Yde Sørensen (Nutte) - Grøn lektion
  Jeanette Lykke Andersen - Grøn lektion
  Tage Thulstrup - Idræt, grøn lektion

2. a - klasselokale: F
2. a - LOKALE F Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN DAN BIL bil MUS mus DAN
9.00 - 9.45 DAN DAN BIL bil MUS mus DAN
10.00 - 10.45 ENG IDR hal REL MAT MAT
10.45 - 11.30 MAT IDR hal DAN DAN MAT
11.55 - 12.40 DAN MAT KOR mus DAN GRØN


  Lærere i 2. a:
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Anna Østergaard Petersen - Matematik
  Charlotte Poulsen - Grøn lektion
  Christina Mose Larsen - Dansk, billedkunst, religion, idræt - klasselærer
  Inger Margrethe Yde Sørensen (Nutte) - Grøn lektion
  Jeanette Lykke Andersen - Grøn lektion
  Linette Lyngberg - Engelsk
  Tage Thulstrup - Musik, grøn lektion

2. b - klasselokale: E
2. b - LOKALE E Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN DAN DAN DAN DAN
9.00 - 9.45 DAN DAN DAN DAN MAT
10.00 - 10.45 ENG IDR hal MAT BIL bil MUS mus
10.45 - 11.30 REL IDR hal DAN BIL bil MUS mus
11.55 - 12.40 MAT MAT KOR mus MAT GRØN


  Lærere i 2. b:
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Benjamin Lybech - Idræt
  Charlotte Poulsen - Grøn lektion
  Christina Mose Larsen - Religion
  Helle Hansen - Matematik
  Inger Margrethe Yde Sørensen (Nutte) - Grøn lektion
  Jeanette Lykke Andersen - Billedkunst, grøn lektion
  Kari Lykke Brøndum - Dansk - klasselærer
  Sille Guldbæk Thomsen - Engelsk
  Tage Thulstrup - Musik, grøn lektion

3. a - klasselokale: Vesterled V1
3. a - LOKALE V1 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN N/T geo HIS IDR hal DAN
9.00 - 9.45 DAN MUS mus DAN IDR hal REL
10.00 - 10.45 MAT MUS mus MAT MAT MAT
10.45 - 11.30 ENG MAT ENG N/T geo DAN
11.55 - 12.40 DAN DAN KOR mus DAN BIL bil
12.40 - 13.25   DAN   DAN BIL bil


  Lærere i 3. a:
  Anita Borup - Engelsk
  Ann-Kirstine Rise - Musik, kor
  Benjamin Lybech - Idræt
  Helle Bruun - Natur/teknologi
  Helle Danmark - Dansk, billedkunst - klasselærer
  Jess Østergaard - Matematik
  Pia Nørregaard Kristensen - Historie
  Sille Guldbæk Thomsen - Religion

3. b - klasselokale: Vesterled V2
3. b - LOKALE V1 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 ENG DAN MUS mus IDR hal MAT
9.00 - 9.45 MAT DAN MUS mus IDR hal N/T geo
10.00 - 10.45 DAN REL DAN N/T bio DAN
10.45 - 11.30 DAN DAN MAT DAN DAN
11.55 - 12.40 BIL bil MAT KOR mus DAN HIS
12.40 - 13.25 BIL bil MAT     ENG


  Lærere i 3. b:
  Ann-Kirstine Rise - Musik, kor
  Heidi Smedegaard Laustsen - Natur/teknologi, billedkunst
  Linette Lyngberg - Engelsk, historie
  Lone Damgaard Elmer - Matematik
  Pia Nørregaard Kristensen - Dansk, religion - klasselærer
  Sille Guldbæk Thomsen - Idræt

4. a - klasselokale N4
4. a - LOKALE N4 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN DAN IDR hal HÅN hånd BIL bil
9.00 - 9.45 DAN DAN IDR hal HÅN hånd BIL bil
10.00 - 10.45 MAT MAT MAT MAT N/T geo
10.45 - 11.30 MUS mus MAT ENG ENG N/T bio
11.55 - 12.40 MUS mus ENG DAN REL DAN
12.40 - 13.25   HIS KOR mus
JuK mad
DAN SVØ svø
13.30 - 14.15     DAN SVØ svø


  Lærere i 4. a:
  Ann-Kirstine Rise - Musik, kor
  Helle Bruun - Matematik, Natur/teknologi, JuniorKlub Madkundskab
  Helle Hansen - Dansk, idræt - klasselærer
  Helle Storgaard Wormslev - Engelsk, religion
  Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
  Jeanette Lykke Andersen - Billedkunst
  Jess Østergaard - Svømning

4. b - klasselokale: N3
4. b - LOKALE N3 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN MAT IDR hal DAN MAT
9.00 - 9.45 DAN ENG IDR hal DAN HIS
10.00 - 10.45 BIL bil DAN DAN ENG ENG
10.45 - 11.30 BIL bil DAN MAT MAT DAN
11.55 - 12.40 MAT HÅN hånd N/T geo REL N/T bio
12.40 - 13.25 MUS mus HÅN hånd KOR mus
JuK mad
  SVØ svø
13.30 - 14.15 MUS mus     SVØ svø


  Lærere i 4. b:
  Anita Borup - Engelsk
  Ann Wilquin - Dansk, religion
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Benjamin Lybech - Matematik, natur/teknologi - klasselærer
  Charlotte Poulsen - Håndarbejde
  Helle Bruun - JuniorKlub madkundskab
  Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
  Jeanette Lykke Andersen - Billedkunst
  Mikkel Pedersen - Musik
  Thomas Hyldgaard - Historie

5. a - klasselokale: N1
5. a - LOKALE N1 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 IDR hal BIL bil SLØ Slø 
HÅN hånd
N/T MUS mus
9.00 - 9.45 IDR hal BIL bil MAT MUS mus
10.00 - 10.45 MAT N/T MAT REL DAN
10.45 - 11.30 HIS MAT DAN DAN DAN
11.55 - 12.40 ENG DAN DAN TYS MAT
12.40 - 13.25 DAN SVØ svø KOR mus
JuK mad
ENG TYS
13.30 - 14.15 DAN SVØ svø   ENG


  Lærere i 5. a:
  Anita Borup - Tysk
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Heidi Smedegaard Laustsen - Matematik, natur/teknologi
  Helle Bruun - JuniorKlub madkundskab
  Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
  Lars Gundersborg Lauritsen - Svømning
  Linette Lyngberg - Engelsk, historie
  Mette Fisker - Dansk, religion, billedkunst
  Mikkel Pedersen - Musik
  Sille Guldbæk Thomsen - Idræt
  Tage Thulstrup - Sløjd

  

5. b - klasselokale: N2
5. b - LOKALE N2 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 IDR hal ENG SLØ Slø 
HÅN hånd
DAN DAN
9.00 - 9.45 IDR hal DAN DAN HIS
10.00 - 10.45 MAT BIL bil MAT ENG TYS
10.45 - 11.30 N/T BIL biL DAN TYS MAT
11.55 - 12.40 N/T MAT DAN REL MUS mus
12.40 - 13.25 DAN SVØ svø KOR mus
JuK mad
MAT MUS mus
13.30 - 14.15 DAN SVØ svø   ENG


  Lærere i 5. b:
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Benjamin Lybech - Matematik, historie, religion
  Helle Bruun - Dansk, natur/teknologi, JuniorKlub madkundskab - klasselærer
  Jane Kjærsgaard Thomsen - Håndarbejde
  Katrine Nørgaard Jensen - Tysk
  Lone Elmer - Engelsk
  Linette Lyngberg - Svømning
  Mette Fisker - Billedkunst
  Mikkel Pedersen - Musik
  Thomas Hyldgård - Idræt
  Tage Thulstrup - Sløjd

6. a - klasselokale: N8
6. a - LOKALE N8 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 DAN MAT GEO geo DAN ENG
9.00 - 9.45 DAN MAT GEO geo DAN TYS
10.00 - 10.45 TYS HIS DAN IDR hal MAT
10.45 - 11.30 MAT DAN HIS IDR hal DAN
11.55 - 12.40 MAD mad ENG DAN REL DAN
12.40 - 13.25 MAD mad BIO bio KOR mus
JuK mad
MAT SLØ slø
13.30 - 14.15 MAD mad BIO bio   SLØ slø


  Lærere i 6. a:
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Benjamin Lybech - Geografi, biologi
  Dan Skov Andersen - Matematik
  Helle Bruun - JuniorKlub madkundskab
  Jens Hahn Sigurðson - Sløjd
  Kasper Gyldenløve - Idræt
  Katrine Nørgaard Jensen - Dansk, tysk - klasselærer
  Linette Lyngberg - Engelsk
  Mette Fisker - Religion
  Stephanie Nielsen - Madkundskab
  Thomas Hyldgaard - Historie

6. b - klasselokale: N9
6. b - LOKALE N9 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 GEO geo BIO bio MAT DAN DAN
9.00 - 9.45 HIS BIO bio MAT DAN DAN
10.00 - 10.45 MAT ENG DAN IDR hal MAD mad
10.45 - 11.30 DAN HIS TYS IDR hal MAD mad
11.55 - 12.40 DAN TYS ENG MAT MAD mad
12.40 - 13.25 SLØ slø DAN KOR mus
JuK mad
ENG MAT
13.30 - 14.15 SLØ slø   REL GEO geo


  Lærere i 6. b:
  Ann-Kirstine Rise - Kor
  Carina Ejstrup Overgaard - Religion
  Dan Skov Andersen - Matematik, geografi
  Heidi Smedegaard Laustsen - Biologi
  Helle Bruun - JuniorKlub madkundskab
  Helle Storgaard Wormslev - Engelsk, historie
  Jens Hahn Sigurðson - Sløjd
  Katrine Nørgaard Jensen - Tysk
  Mette Fisker - Dansk - klasselærer
  Sille Guldbæk Thomsen - Idræt
  Stephanie Nielsen - Madkundskab

7. a - klasselokale: N5
7. a - LOKALE N5 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 ENG TYS ENG ENG MAT
9.00 - 9.45 DAN MAT TYS DAN HIS
10.00 - 10.45 DAN DAN DAN HIS DAN
10.45 - 11.30 GEO F/K fys DAN MAT DAN
11.55 - 12.40 GEO F/K fys MAT MAT TYS
12.40 - 13.25 BIO bio

VALG1
IDRÆT1 hal

KONF VALG2
IDRÆT2 hal
 
13.30 - 14.15 BIO bio  


  Lærere i 7. a:
  Benjamin Lybech - Biologi
  Kasper Gyldenløve - Dansk, tysk, geografi - klasselærer
  Lars Gundersborg Lauridsen - Matematik, fysik/kemi
  Mikkel Pedersen - Engelsk
  Pia Nørregaard Kristensen - Historie
 

7. b - klasselokale: N6
7. b - LOKALE N6 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 MAT TYS BIO bio ENG TYS
9.00 - 9.45 TYS ENG BIO bio DAN MAT
10.00 - 10.45 HIS DAN MAT HIS ENG
10.45 - 11.30 DAN GEO geo DAN MAT DAN
11.55 - 12.40 DAN GEO geo DAN MAT DAN
12.40 - 13.25 F/K fys VALG1
IDRÆT1 hal
KONF VALG2
IDRÆT2 hal
 
13.30 - 14.15 F/K fys IDR hal


  Lærere i 7. b:
  Anita Borup - Tysk
  Birgit Paulsen - Dansk
  Carina Ejstrup Overgaard - Historie
  Dan Skov Andersen - Fysik/kemi
  Heidi Smedegaard Laustsen - Biologi
  Kasper Gyldenløve - Geografi
  Lone Elmer - Matematik, engelsk - klasselærer

7. c - klasselokale: N7
7. c - LOKALE N7 Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 TYS MAT TYS ENG F/K
9.00 - 9.45 DAN TYS DAN DAN F/K
10.00 - 10.45 DAN DAN DAN HIS DAN
10.45 - 11.30 BIO bio HIS ENG MAT DAN
11.55 - 12.40 BIO bio ENG MAT MAT MAT
12.40 - 13.25 GEO geo VALG1
IDRÆT1 hal
KONF VALG2
IDRÆT2
 
13.30 - 14.15 GEO geo  


  Lærere i 7. c:
  Ann-Kirstine Rise - Engelsk
  Jess Østergaard - Matematik, fysik/kemi
  Kasper Gyldenløve - Tysk
  Lars Gundersborg Lauridsen - Geografi
  Mikkel Pedersen - Dansk, historie, biologi

8 .a - klasselokale: Z
8. a - LOKALE Z Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 ENG ENG HIS BIO bio ENG
9.00 - 9.45 MAT MAT HIS BIO bio DAN
10.00 - 10.45 SAM MAT DAN F/K fys DAN
10.45 - 11.30 SAM DAN MAT F/K fys MAT
11.55 - 12.40 REL TYS TYS DAN TYS
12.40 - 13.25 DAN VALG1 GEO geo VALG2 IDR hal
13.30 - 14.15 DAN GEO geo IDR hal


  Lærere i 8. a:
  Anita Borup - Tysk
  Ann-Kirstine Rise - Dansk, engelsk - klasselærer
  Carina Ejstrup Overgaard - Religion
  Dan Skov Andersen - Fysik/kemi, geografi
  Jess Østergaard - Matematik, biologi
  Kasper Gyldenløve - Idræt
  Thomas Hyldgård - Historie, samfundsfag

8. b - klasselokale: I
8. b - lokale I Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 BIO bio ENG F/K fys DAN TYS
9.00 - 9.45 BIO bio DAN F/K fys MAT DAN
10.00 - 10.45 GEO geo MAT ENG MAT MAT
10.45 - 11.30 GEO geo SAM REL ENG HIS
11.55 - 12.40 MAT SAM TYS TYS HIS
12.40 - 13.25 DAN VALG1 DAN VALG2 IDR hal
13.30 - 14.15 DAN DAN IDR hal


  Lærere i 8. b:
  Benjamin Lybech - Biologi
  Birgit Frost Paulsen - Dansk, engelsk - klasselærer
  Carina Ejstrup Overgaard - Religion
  Katrine Nørgaard Jensen - Tysk
  Lone Elmer - Historie
  Lars Gundersborg Lauridsen - Matematik, fysik/kemi, geografi
  Mette Fisker - Idræt
  Thomas Hyldgård - Samfundsfag

9. a - klasselokale: X
9. a - LOKALE I Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 SAM DAN DAN MAT DAN
9.00 - 9.45 SAM DAN ENG MAT DAN
10.00 - 10.45 ENG GEO geo F/K fys ENG REL
10.45 - 11.30 TYS GEO geo F/K fys TYS MAT
11.55 - 12.40 MAT TYS MAT DAN F/K
12.40 - 13.25 DAN HIS IDR hal VALG BIO bio
13.30 - 14.15 REL HIS IDR hal BIO bio


  Lærere i 9. a:
  Ann Wilquin - Tysk
  Birgit Frost Paulsen - Engelsk
  Carina Ejstrup Overgaard - Dansk, religion - klasselærer
  Dan Skov Andersen - Matematik, geografi, fysik/kemi
  Heidi Smedegaard Laustsen - Biologi
  Pia Nørregaard Kristensen - Historie, samfundsfag
  Thomas Hyldgård - Idræt

9. b - klasselokale: Y
9. b - LOKALE Y Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.15 - 9.00 SAM MAT DAN MAT DAN
9.00 - 9.45 SAM DAN TYS ENG DAN
10.00 - 10.45 ENG HIS MAT DAN TYS
10.45 - 11.30 F/K fys HIS MAT BIO bio GEO geo
11.55 - 12.40 DAN REL REL BIO bio GEO geo
12.40 - 13.25 DAN F/K fys IDR hal VALG ENG
13.30 - 14.15 TYS F/K IDR hal MAT


  Lærere i 9. b:
  Ann Wilquin - Dansk, tysk - klasselærer
  Carina Ejstrup Overgaard - Historie, samfundsfag, religion
  Jess Østergaard - Fysik/kemi
  Lars Gundersborg Lauridsen - Matematik, geografi
  Linette Lyngberg - Idræt
  Lone Elmer - Engelsk
  Mikkel Pedersen - Biologi