På denne side finder du skoleskemaer for alle klasserne på Solhverv Privatskole skoleåret 2017/2018 "scroll ned" og find din klasse 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

Skoleskema 2017-2018 - 0.a 

 0.a Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15-09.00   Dansk
(CM)
Matematik 
(CM)
Idræt 
(AP-CZ)
Dansk
(CM)
Dansk
(CM)
09.00-09.45 Matematik
(CM) 
Dansk 
(CM)
Idræt
(AP-CZ)
Matematik
(CM)
Matematik
(CM) 
09.55-10.40  Sprog og motorik
(JA) 
Dansk
(CM) 
Matematik
(CM)
Dansk
(CM)
Sprog og motorik 
(JA) 
11.05 -11.50

Musik

(HW) 

Sprog og motorik
(JA) 
Dansk
(CM) 
Dansk
(CM) 
Religion
(CM)
11.50- 12.35 Musik
(HW)

Grøn lektion

(CP-CZ-JA-TT)

 Fri/SFO Dansk
(CM) 

Billedkunst

 (JA)

  Fri/SFO Fri/SFO Fri/SFO Fri/SFO  Fri/SFO
           


0. a undervises hver dag af lærer Christina Mose Larsen (CM). Christina er klasselærer og underviser i dansk, matematik og religion.

Klassen har desuden Claus Zoega (CZ) og Anna Petersen (AP) til idræt, Jeanette Lykke Andersen (JA) til sprog og motorik og billedkunst, Helle Wormlev (HW) til musik 

Grøn lektion er fælles for 0.a, 0.b, 1.b og 1.a og her underviser Charlotte Poulsen (CP), Claus Zoega (CZ), Jeanette Lykke Andersen (JA) og Tage Thulstrup (TT)

 


 

 


 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

Skoleskema 2017-2018 - 0.b 

 0.b Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15-09.00   Dansk
(KA)
Musik
(HW)
Idræt
(CZ-AP)
Dansk
(KA)
Dansk
(KA)
09.00-09.45 Matematik
(KA) 
Musik
(HW)
Idræt
(CZ-AP)
Matematik
(KA)
Matematik
(KA) 
09.55-10.40  Dansk
(KA) 
Dansk
(KA) 
Matematik
(KA)
Religion
(CZ)
Sprog og motorik 
(AK) 
11.05 -11.50 Matematik

(JA) 

Dansk
(KA) 
Sprog og motorik
(AK) 
Dansk
(KA) 
Billedkunst
(CP)
11.50- 12.35 Sprog og motorik
(AK)
Grøn lektion
(CP-CZ-JA-TT)
Fri/SFO Dansk
(KA) 

Dansk 

(KA)

  Fri/SFO Fri/SFO Fri/SFO Fri/SFO  Fri/SFO
           

 

0.b undervises hver dag af lærer Kari Lykke Brøndum (KA). Kari er klasselærer og underviser i dansk og matematik.

Klassen har desuden Claus Zoega (CZ) og Anna Petersen (AP) til idræt, Ann-Kirstine Rise (AK) til sprog og motorik, Charlotte Poulsen(CP) til billedkunst, Helle Wormlev (HW) til musik og Claus Zoega (CZ) til religion

Grøn lektion er fælles for 0.a, 0.b, 1.b og 1.a og her underviser Charlotte Poulsen (CP), Claus Zoega (CZ), Jeanette Lykke Andersen (JA) og Tage Thulstrup (TT)

 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

Skoleskema 2017-2018       1.a  

  Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15 - 09.00 Dansk Dansk Matematik Dansk Dansk
09.00 - 09.45 Dansk Dansk Matematik Dansk Billedkunst
09.55 - 10.40  Matematik Musik Dansk Engelsk Billedkunst
11.05 - 11.50 Idræt Musik Religion Dansk Matematik
11.50 - 12.35 Idræt Grøn lektion Kor Matematik Dansk
  Fri / SFO   Fri / SFO Fri / SFO  Fri / SFO  Fri / SFO
           


Lærerne i 1.a:
 

Dansk og billedkunst: Helle Danmark

Engelsk: Anita Borup
Matematik: Pia Nørregaard Kristensen
Musik: Ann-Kirstine Rise
Religion: Claus Zoega
Idræt: Anna Petersen og Claus Zoega

Grøn lektion: Charlotte Poulsen, Claus Zoega, Jeanette Lykke Andersen og Tage Thulstrup

Kor: Ann-Kirstine Rise (deltagelse i kor kræver tilmelding)


 

 

 

 

 

 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

Skoleskema 2017-2018       1.b

  Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15 - 09.00 Dansk Billedkunst Matematik Dansk Engelsk
09.00 - 09.45 Dansk Billedkunst Matematik Dansk Dansk
09.55 - 10.40  Matematik Dansk Dansk Matematik Dansk
11.05 - 11.50 Idræt Dansk Dansk Musik Matematik
11.50 - 12.35 Idræt Grøn lektion Kor Musik Religion
  Fri / SFO  Fri / SFO  Fri / SFO  Fri / SFO Fri / SFO
           


Lærerne i 1.b:
 

Dansk: Pia Nørregaard Kristensen

Matematik: Helle Danmark
Idræt: Anna Petersen og Claus Zoega 
Musik: Ann-Kirstine Rise
Engelsk: Anita Borup
Religion: Clauz Zoega
Billedkunst: Mette Fisker

Grøn lektion; Charlotte Poulsen, Claus Zoega, Jeanette Lykke Andersen og Tage Thustrup

Kor: Ann-Kirstine Rise (deltagelse i kor kræver tilmelding)

 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

Skoleskema 2017-2018       2.a   

 2.a Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15 - 09.00 Matematik Dansk Dansk Billedkunst Musik
09.00 - 09.45 Idræt Dansk Dansk Billedkunst Musik
09.55 - 10.40  Idræt Engelsk Matematik Dansk Dansk
11.05 - 11.50 Dansk Matematik Dansk Religion Dansk
11.50 - 12.35 Dansk Grøn lektion Kor Matematik Matematik
  Fri / SFO  Fri / SFO  Fri / SFO  Fri / SFO  Fri / SFO
           


Lærerne i 2.a :
 

Dansk: Kari Lykke Brøndum

Matematik: Helle Bruun

Engelsk: Anita Borup 
Idræt: Anita Borup og Benjamin Lybech
Religion: Claus Zoega

Musik: Tage Thulstrup

Billedkunst: Jeanette Lykke Andersen

Grøn lektion: Charlotte Poulsen, Claus Zoega, Jeanette Lykke Andersen og Tage Thulstrup

Kor: Ann-Kirstine Rise (deltagelse i kor kræver tilmelding)

 

 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

Skoleskema 2017-2018       2.b 

2.b  Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15 - 09.00 Engelsk Dansk Dansk Dansk Matematik
09.00 - 09.45 Idræt Dansk Dansk Dansk Dansk
09.55 - 10.40  Idræt Matematik Billedkunst Matematik Dansk
11.05 - 11.50 Dansk Dansk Billedkunst Matematik Musik
11.50 - 12.35 Matematik Grøn lektion Kor Religion Musik
   Fri / SFO  Fri / SFO Fri / SFO  Fri / SFO Fri / SFO
           


Lærerne i 2.b:
 

Dansk: Anita Borup
Matematik: Benjamin Lybech
Engelsk: Anita Borup
Idræt: Anita Borup og Benjamin Lybech
Musik: Tage Thulstrup
Billedkunst: Jeanette Lykke Andersen
Religion: Claus Zoega

Grøn lektion: Charlotte Poulsen, Claus Zoega, Jeanette Lykke Andersen og Tage Thulstrup

Kor: Ann-Kirstine Rise (deltagelse i kor kræver tilmelding) 

 

 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

Skoleskema 2017-2018       3.a 

 3.a Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15 - 09.00 Musik Historie Dansk Biologi Idræt
09.00 - 09.45 Musik Dansk Dansk Matematik Idræt
09.55 - 10.40  Dansk Dansk Religion Billedkunst Matematik
11.05 - 11.50 Dansk Engelsk Matematik Billedkunst Dansk
11.50 - 12.35 Egnelsk Geografi Kor Dansk Dansk
12.45 - 13.30 Matematik Matematik Fri /SFO Dansk Fri / SFO
  Fri / SFO Fri / SFO Fri / SFO Fri / SFO  



Lærerne i 3.a
 

Dansk: Linette Lyngberg
Matematik: Heidi Laustsen

Engelsk: Linette Lyngberg

Historie: Linette Lyngberg

Billedkunst: Mette Fisker
Geografi: Anne-Marie Guenec
Idræt: Anna Petersen og Claus Zoega

Religion: Linette Lyngberg
Biologi: Mikkel Pedersen
Musik: Tage Thulstrup

Kor: Ann-Kirstine Rise (deltagelse i kor kræver tilmelding)

 

 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

Skoleskema 2017-2018       3.b 

 3.b Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15 - 09.00 Billedkunst Historie Dansk Religion Idræt
09.00 - 09.45 Billedkunst Dansk Dansk Biologi Idræt
09.55 - 10.40  Dansk Dansk Musik Dansk Dansk
11.05 - 11.50 Dansk Matematik Musik Dansk Dansk
11.50 - 12.35 Engelsk Matematik Kor Matematik Matematik
12.45 - 13.30 Matematik Fri / SFO Fri / SFO Geografi Engelsk
  Fri / SFO   Fri / SFO Fri / SFO Fri / SFO



Lærerne i 3.b:
 

Dansk: Helle Bruun
Matematik: Benjamin Lybech
Engelsk: Anita Borup
Geografi: Benjamin Lybech

Biologi: Helle Bruun

Historie: Pia Nørregaard Kristensen

Religion: Helle Bruun
Idræt: Claus Zoega og Anna Petersen
Billedkunst: Mette Fisker
Musik: Tage Thulstrup

Kor: Ann-Kirstine Rise (deltagelse i kor kræver tilmelding)

 

 

 


 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

 Skoleskema 2017-2018       4.a

4.a Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15 - 09.00 Geografi Idræt Matematik Matematik Dansk
09.00 - 09.45 Matematik Idræt Matematik Musik Dansk
09.55 - 10.40  Dansk Dansk Dansk Musik Engelsk
11.05 - 11.50 Håndarbejde Dansk Historie Engelsk Matematik
11.50 - 12.35 Håndarbejde Engelsk Biologi Dansk Religion
12.45 - 13.30   Billedkunst Kor/juniorklub Dansk Svømning
13.30 - 14.15    Billedkunst Kor/juniorklub   Svømning

 

Lærerne i 4.a:


Dansk: Katrine Jensen

Matematik: Egon Damsgaard Thomsen

Engelsk: Linette Lyngberg
Biologi: Helle Bruun

Historie: Linette Lyngberg
Religion: Mette Fisker

Billedkunst: Mette Fisker

Geografi: Anne-Marie Guenec 

Musik: Mikkel Pedersen
Svømning: Helle Danmark og Jess Østergaard

Håndarbejde: Charlotte Poulsen

Idræt: Katrine Jensen og Thomas Hyldgaard

Juniorklub: Helle Bruun. Benjamin Lybech og Linette Lyngberg

Kor: Ann-Kirstine Rise (deltagelse i kor kræver tilmelding)


 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

 Skoleskema 2017-2018       4.b

4.b  Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15 - 09.00 Matematik Idræt Håndarbejde Historie Dansk
09.00 - 09.45 Biologi Idræt Håndarbejde Matematik Dansk
09.55 - 10.40  Billedkunst Dansk Matematik Matematik Geografi
11.05 - 11.50 Billedkunst Dansk Dansk Engelsk Matematik
11.50 - 12.35 Dansk Religion Dansk Dansk Engelsk
12.45 - 13.30 Engelsk Musik Kor   Svømning
13.30 - 14.15    Musik Kor   Svømning

 

Lærerne i 4.b:


Dansk: Mette Fisker

Matematik: Thomas Hyldgaard

Engelsk: Anita Borup

Idræt: Katrine Jensen og Thomas Hyldgaard

Religion: Mette Fisker

Geografi: Mikkel Pedersen

Biologi: Mikkel Pedersen

Historie: Mette Fisker

Musik: Ann-Kirstine Rise

Svømning: Helle Danmark og Jess Østergaard

Håndarbejde: Charlotte Poulsen

Juniorklub: Helle Bruun, Benjamin Lybech og Linette Lyngberg

Kor: Ann-Kirstine Rise (deltagelse i kor kræver tilmelding)

 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

 Skoleskema 2017-2018       5.a

5.a Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15 - 09.00 Engelsk Geografi Dansk

Sløjd/

håndarbejde

Matematik
09.00 - 09.45 Dansk Religion Dansk

Sløjd/

håndarbejde

Matematik
09.55 - 10.40  Dansk Dansk Engelsk Dansk Idræt
11.05 - 11.50 Biologi Dansk Matematik Dansk Idræt
11.50 - 12.35 Matematik Matematik Tysk Historie Tysk
12.45 - 13.30 Billedkunst Svømning Kor/juniorklub Engelsk Musik
13.30 - 14.15 Billedkunst Svømning Kor/juniorklub   Musik

Lærerne i 5.a.:
 

Dansk: Helle Wormslev
Matematik: Helle Bruun
Engelsk: Helle Wormslev

Tysk: Kasper Gyldenløve

Idræt: Mette Fisker og Claus Zoega

Historie:Helle Wormslev

Geografi: Anne-Marie Guenec

Biologi: Heidi Laustsen

Svømning: Lars Lauridsen og Katrine Jensen

Håndarbejde: Charlotte Poulsen

Sløjd: Tage Thulstrup
Billedkunst: Helle Wormslev

Musik: Mikkel Pedersen

Juniorklub: Helle Bruun, Benjamin Lybech og Linette Lyngberg

Kor: Ann-Kirstine Rise (deltagelse i kor kræver tilmelding)

 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

 Skoleskema 2017-2018       5.b

5.b Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15 - 09.00 Engelsk Biologi Musik

Håndarbejde/

sløjd

Dansk
09.00 - 09.45 Dansk Matematik Musik

Håndarbejde/

sløjd

Dansk
09.55 - 10.40  Dansk Dansk Matematik Dansk Idræt
11.05 - 11.50 Tysk Dansk Dansk Geografi Idræt
11.50 - 12.35 Matematik Tysk Engelsk Matematik Matematik
12.45 - 13.30 Religion Svømning Kor/juniorklub Historie Billedkunst
13.30 - 14.15   Svømning Kor/juniorklub Engelsk Billedkunst


Lærerne i 5.b.:
 

Dansk: Anne-Marie Guenec
Matematik: Heidi Laustsen
Engelsk: Linette Lyngberg

Tysk: Kasper Gyldenløve

Religion: Carina Ejstrup Overgaard

Historie: Pia Nørregaard Kristensen

Biologi: Heidi Laustsen

Geografi: Anne-Marie Guenec

Svømning: Lars Lauridsen og Katrine Jensen

Håndarbejde: Charlotte Poulsen

Sløjd: Tage Thulstrup

Billedkunst: Heidi Laustsen

Musik: Mikkel Pedersen

 

Juniorklub: Helle Bruun, Benjamin Lybech og Linette Lyngberg

Kor: Ann-Kirstine Rise (deltagelse i kor kræver tilmelding)

 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

 Skoleskema 2017-2018       6.a  

6.a Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15 - 09.00 Engelsk Dansk Dansk Matematik Dansk
09.00 - 09.45 Matematik Dansk Dansk Engelsk Dansk
09.55 - 10.40  Dansk Geografi Biologi Dansk Historie
11.05 - 11.50 Tysk Matematik Biologi Tysk Engelsk
11.50 - 12.35 Madkundskab Matematik Religion Geografi Matematik
12.45 - 13.30 Madkundskab Historie Kor/juniorklub Idræt Sløjd
13.30 - 14.15 Madkundskab   Kor/juniorklub Idræt Sløjd


Lærerne i 6.a.:
 

Dansk: Ann-Kirstine Rise
Matematik: Jess Østergaard

Engelsk: Ann-Kirstine Rise

Tysk: Katrine Jensen

Idræt: Mette Fisker og Kasper Gyldenløve 

Biologi: Benjamin Lybech
Geografi: Dan Skov

Historie: Benjamin Lybech

Religion: Benjamin Lybech
Sløjd: Jens Sigurdsson
Madkundskab: Anne-Marie Guenec

Juniorklub: Helle Bruun, Benjamin Lybech  og Linette Lyngberg

Kor: Ann-Kirstine Rise (deltagelse i kor kræver tilmelding)

 

 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

 Skoleskema 2017-2018       6.b 

6.b Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15 - 09.00 Religion Dansk Tysk Tysk Engelsk
09.00 - 09.45 Matematik Dansk Engelsk Historie Historie
09.55 - 10.40  Geografi Matematik Dansk Geografi Dansk
11.05 - 11.50 Dansk Biologi Dansk Matematik Matematik
11.50 - 12.35 Dansk Biologi Matematik Dansk Madkundskab
12.45 - 13.30 Sløjd Engelsk Kor/juniorklub Idræt Madkundskab
13.30 - 14.15 Sløjd   Kor/juniorklub Idræt  Madkundskab


Lærerne i 6.b.:
 

Dansk: Birgit Paulsen

Matematik: Heidi Laustsen

Engelsk: Birgit Paulsen

Tysk: Katrine Jensen

Idræt: Mette Fisker og Kasper Gyldenløve
Geografi: Heidi Laustsen
Religion: Benjamin Lybech

Biologi: Heidi Laustsen
Sløjd: Jens Sigurdsson

Madkundskab: Katrine Jensen

Historie: Benjamin Lybech

Juniorklub: Helle Bruun, Benjamin Lybech og Linette Lyngberg

Kor: Ann-Kirstine Rise (deltagelse i kor kræver tilmelding)
 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

Skoleskema 2017-2018       7.a 

 

7.a  Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15 - 09.00 Matematik Fysik/kemi Engelsk Dansk Biologi
09.00 - 09.45 Matematik Historie Tysk Dansk Biologi
09.55 - 10.40  Fysik/kemi Dansk Matematik Engelsk Dansk
11.05 - 11.50 Dansk Dansk Dansk Matematik Matematik
11.50 - 12.35 Dansk Engelsk Historie Tysk Geografi
12.45 - 13.30

Tysk

Dans

Idræt

Adventure

Lektiecafe

Madkundskab

Konfirmations-

forberedelse

Madkundskab

Billedkunst

Motorlære

Drama

Musik

Idræt
13.30 - 14.15 Geografi

Dans

Idræt

Adventure

Lektiecafe

Madkundskab

Konfirmations-

forberedelse

Madkundskab

Billedkunst

Motorlære

Drama

Musik

Idræt

 

Lærerne i 7.a:
 

Dansk: Carina Ejstrup Overgaard

Matematik: Dan Skov

Engelsk: Birgit Paulsen

Tysk: Ann Wilquin

Idræt: Linette Lyngberg og Benjamin Lybech

Fysik/kemi: Jess Østergaard

Historie: Pia Nørregaard Kristensen

Biologi: Heidi Laustsen

Geografi: Dan Skov

 

Valgfag 6. og 7. time tirsdag og torsdag:

Dans: Anita Borup

Adventure: Jess Østergaard og Thomas Hyldgaard

Lektiecafe: Dan Skov

Madkundskab: Helle Bruun og Anne-Marie Guenec

Idræt: Kasper Gyldenløve

Billedkunst: Heidi Laustsen

Drama: Kari Lykke Brøndum og Anita Borup

Motorlære:  Peter Stensballe 
Musik: Mikkel Pedersen
 



 


 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

Skoleskema 2017-2018       7.b 

7.b  Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15 - 09.00 Historie Historie Matematik Engelsk Geografi
09.00 - 09.45 Tysk Engelsk Geografi Matematik Dansk
09.55 - 10.40  Matematik Tysk Dansk Matematik Dansk
11.05 - 11.50 Dansk Dansk Dansk Dansk Fysik/kemi
11.50 - 12.35 Dansk Matematik Tysk Fysik/kemi Engelsk
12.45 - 13.30 Biologi

Dans

Idræt

Adventure

Lektiecafe

Madkundskab

Konfirmations-

forberedelse

Madkundskab

Billedkunst

Motorlære

Drama

Musik

Idræt
13.30 - 14.15
Biologi
 

Dans

Idræt

Adventure

Lektiecafe

Madkundskab

Konfirmations-

forberedelse

Madkundskab

Billedkunst

Motorlære

Drama

Musik

Idræt

 

Lærerne i 7.b:
 

Dansk: Ann Wilquin

Matematik: Lars Lauridsen

Engelsk: Ann Wilquin

Tysk: Ann Wilquin

Idræt: Linette Lyngberg og Benjamin Lybech

Historie: Carina Ejstrup Overgaard
Fysik/kemi: Jess Østergaard
Geografi: Lars Lauridsen

Biologi: Mikkel Pedersen

 

Valgfag 6. og 7. time tirsdag og torsdag:

Dans: Anita Borup

Adventure: Jess Østergaard og Thomas Hyldgaard

Lektiecafe: Dan Skov

Idræt: Kasper Gyldenløve

Madkundskab: Helle Bruun og Anne-Marie Guenec

Billedkunst: Heidi Laustsen

Drama: Kari Lykke Brøndum og Anita Borup

Motorlære:  Peter Stensballe 
Musik: Mikkel Pedersen

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

Skoleskema 2017-2018       8.a 
 

 

 

8.a  Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15 - 09.00 Matematik Lektiecafe

Biologi

Historie/

samfundsfag

Religion

09.00 - 09.45 Matematik Dansk Biologi Engelsk Geografi
09.55 - 10.40 

Engelsk

Tysk

Matematik Tysk Matematik
11.05 - 11.50

Dansk

Geografi Dansk

Dansk

Historie/

samfundsfag

11.50 - 12.35 Dansk Fysik/kemi Dansk Matemarik Dansk
12.45 - 13.30 Fysik/kemi

Dans

Idræt

Adventure

Lektiecafe

Madkundskab

Idræt

Madkundskab

Billedkunst

Motorlære

Drama

Musik

Tysk
13.30 - 14.15

Historie/

samfundsfag

Dans

Idræt

Adventure

Lektiecafe

Madkundskab

Idræt

Madkundskab

Billedkunst

Motorlære

Drama

Musik

Engelsk

 

 
Lærerne i 8.a:


Dansk: Mikkel Pedersen

Matematik: Lars Lauridsen

Engelsk: Ann Wilquin

Tysk: Kasper Gyldenløve

Idræt: Mette Fisker og Kasper Gyldenløve

Geografi: Dan Skov

Fysik/kemi: Dan Skov

Historie/samfundsfag: Benjamin Lybech
Lektiecafe: Ann Wilquin, Dan Skov, Lars Lauridsen og Mikkel Pedersen
 

Valgfag 6. og 7. time tirsdag og torsdag:

Dans: Anita Borup

Adventure: Jess Østergaard og Thomas Hyldgaard

Lektiecafe: Dan Skov

Idræt: Kasper Gyldenløve

Madkundskab: Helle Bruun og Anne-Marie Guenec

Billedkunst: Heidi Laustsen

Drama: Kari Lykke Brøndum og Anita Borup

Motorlære:  Peter Stensballe 
Musik: Mikkel Pedersen

 
 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

Skoleskema 2017-2018       8.b

 

 8.b Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15 - 09.00

Fysik/kemi

Obl. lektiecafe Matematik Dansk

Tysk

09.00 - 09.45 Dansk Tysk Matematik

Matematik

Fysik/kemi
09.55 - 10.40  Dansk

Historie/

samfundsfag

Tysk

Biologi

Matematik
11.05 - 11.50 Matematik Dansk

Dansk

Biologi Religion
11.50 - 12.35 Geografi Engelsk Dansk Engelsk Dansk
12.45 - 13.30

Historie/

samfundsfag

Dans

Idræt

Adventure

Lektiecafe

Madkundskab

Idræt

Madkundskab

Billedkunst

Motorlære

Drama

Musik

Historie/

samfundsfag

13.30 - 14.15 Engelsk

Dans

Idræt

Adventure

Lektiecafe

Madkundskab

Idræt

Madkundskab

Billedkunst

Motorlære

Drama

Musik

Geografi

 
Lærerne i 8.b:
 

Dansk: Thomas Hyldgaard

Matematik: Jess Østergaard

Engelsk: Anita Borup

Tysk: Kasper Gyldenløve

Idræt: Mette Fisker og Kasper Gyldenløve

Geografi: Lars Lauridsen
Biologi: Jess Østergaard

Fysik/kemi: Jess Østergaard
Historie/samfundsfag:Thomas Hyldgaard

Religion: Carina Ejstrup Overgaard

Obl. lektiecafe: Ann Wilquin, Dan Skov, Lars Lauridsen og Mikkel Pedersen

 

Valgfag 6. og 7. time tirsdag og torsdag:

Dans: Anita Borup

Adventure: Jess Østergaard og Thomas Hyldgaard

Lektiecafe: Dan Skov

Idræt: Kasper Gyldenløve

Madkundskab: Helle Bruun og Anne-Marie Guenec

Billedkunst: Heidi Laustsen

Drama: Kari Lykke Brøndum og Anita Borup

Motorlære:  Peter Stensballe 
Musik: Mikkel Pedersen

 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

Skoleskema 2016-2017       9.a 

9.a Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag
08.15 - 09.00 Dansk Obl. lektiecafe Tysk

Matematik

Historie/

samfundsfag

09.00 - 09.45 Dansk

Geografi

Dansk

Dansk Religion
09.55 - 10.40  Engelsk

Fysik/kemi

Religion Dansk Dansk
11.05 - 11.50

Matematik

Fysik/kemi Matematik

Historie/

samfundsfag

Matematik
11.50 - 12.35 Tysk Dansk Geografi Engelsk

Matematik

12.45 - 13.30 Idræt

Dans

Idræt

Adventure

Lektiecafe

Madkundskab

Historie/

samfundsfag

Biologi

Fysik/kemi
13.30 - 14.15 Idræt

Dans

Idræt

Adventure

Lektiecafe

Madkundskab

Engelsk

Biologi Tysk

 
Lærerne i 9.a.:
 

Dansk: Katrine Jensen

Matematik: Lars Lauridsen

Engelsk: Mikkel Pedersen

Tysk: Kasper Gyldenløve

Idræt: Linette Lyngberg og Jess Østergaard

Religion: Carina Ejstrup Overgaard

Fysik/kemi: Lars Lauridsen

Historie/samfundsfag: Pia Nørregaard Kristensen
Geografi: Lars Lauridsen

Biologi: Jess Østergaard
Obl. lektiecafe: Ann Wilquin, Dan Skov; Lars Lauridsen og Mikkel Pedersen

 

Valgfag 6. og 7. time tirsdag:

Dans: Anita Borup

Idræt: Kasper Gyldenløve

Adventure: Jess Østergaard og Thomas Hyldgaard

Lektiecafe: Dan Skov

Madkundskab: Helle Bruun 

 

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

Skoleskema 2017-2018       9.b 

9.b Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag
08.15 - 09.00 Engelsk Obl. lektiecafe Matematik Fysik/kemi Tysk
09.00 - 09.45

Historie/

samfundsfag

Biologi

Dansk

Geografi

Dansk

09.55 - 10.40  Dansk

Biologi

Engelsk

Tysk

Dansk
11.05 - 11.50

Fysik/kemi

Dansk Geografi Dansk Engelsk
11.50 - 12.35 Fysik/kemi

Matematik

Religion

Dansk

Religion

12.45 - 13.30

Idræt

Dans

Idræt

Adventure

Lektiecafe

Madkundskab

Tysk

Matematik

Historie/

samfundsfag

13.30 - 14.15 Idræt

Dans

Idræt

Adventure

Lektiecafe

Madkundskab

Historie/

samfundsfag

Matematik

Matematik

 
Lærerne i 9.b.:
 

Dansk: Kasper Gyldenløve

Matematik: Thomas Hyldgaard

Engelsk:  Mikkel Pedersen
Tysk: Ann Wilquin

Idræt: Linette Lyngberg og Jess Østergaard

Geografi: Kasper Gyldenløve

Fysik/kemi: Dan Skov

Biologi: Jess Østergaard
Religion: Carina Ejstrup Overgaard

Historie/samfundsfag: Carina Ejstrup Overgaard 
Obl. lektiecafe: Ann Wilquin, Dan Skov, Lars Lauridsen og Mikkel Pedersen

 

Valgfag 6. og 7. time tirsdag:

Dans: Anita Borup

Adventure: Jess Østergaard og Thomas Hyldgaard

Lektiecafe: Dan Skov

Madkundskab: Helle Bruun 

Idræt: Kasper Gyldenløve

'); printWindow.document.close(); printWindow.print(); });

Skoleskema 2017-2018       10. kl.  

 

10.kl.  Mandag Tirsdag  Onsdag  Torsdag  Fredag 
08.15 - 09.00 Tysk Obl. lektiecafe Fysik/kemi Engelsk Matematik
09.00 - 09.45 Engelsk Matematik Fysik/kemi Dansk Dansk
09.55 - 10.40  Matematik Dansk Engelsk Matematik Fysik/kemi
11.05 - 11.50 Samfundsfag Dansk Matematik Samfundsfag Tysk
11.50 - 12.35 Samfundsfag Engelsk Matematik Samfundsfag Engelsk
12.45 - 13.30 Dansk

Dans

Idræt

Adventure

Lektiecafe

Madkundskab

Dansk

Madkundskab

Billedkunst

Motorlære

Drama

Musik

 
13.30 - 14.15 Dansk

Dans

Idræt

Adventure

Lektiecafe

Madkundskab

Tysk

Madkundskab

Billedkunst

Motorlære

Drama

Musik

 

 
Lærerne i 10.kl.:
 

Dansk:  Birgit Paulsen
Matematik: Dan Skov

Engelsk: Ann-Kirstine Rise

Tysk: Ann Wilquin

Fysik/kemi: Dan Skov

Samfundsfag: Thomas Hyldgaard

Obl. lektiecafe: Ann Wilquin, Dan Skov, Lars Lauridsen og Mikkel Pedersen

 

 

Valgfag 6. og 7. time tirsdag og torsdag:

Dans: Anita Borup

Adventure: Jess Østergaard og Thomas Hyldgaard

Lektiecafe: Dan Skov

Madkundskab: Helle Bruun og Anne-Marie Guenec

Idræt: Kasper Gyldenløve

Billedkunst: Heidi Laustsen

Drama: Kari Lykke Brøndum og Anita Borup

Motorlære:  Peter Stensballe 
Musik: Mikkel Pedersen